JOIE DE VIVRE: секрети французького вміння жити та дуже паризький список справ

Перед тим, як читати далі – влаштуйтесь зручніше та налийте собі вина або соку у красивий келишок, запаліть свічки, увімкніть програвач вінілових платівок або французьке радіо fip.fr… Бо тільки так ви зможете налаштуватись на той особливий паризький вайб, про який розказує Наталя, яка живе в цьому чарівному місті вже багато років.

Наталя
Гузенко-Будьє

автор онлайн-проєкту Amuse A Muse,
створеного для любителів прекрасного.

У людини, що вирушає на вихідні до Парижа, виникає резонне питання: «Як все встигнути?» Відповідь на диво проста: «Не поспішати».

Час у Франції, звісно, тече так само, як і в будь-якій іншій країні, але ставлення до нього зовсім не таке, як в Україні. Здається, що французи живуть згідно з девізом «поспішай повільно». У їхні плани завжди входять незаплановані задоволення. Така «стратегія» дозволяє задовольнити як раціо (зробив усе, що задумав), так і емоціо (насолоджуюся, чим душа забажає). Баланс цих двох складових, по-моєму, і є секретом французького вміння жити.

У вашому списку, впевнена, вже є пам'ятки Парижа, але чому б вам не...

 • …скуштувати хліб відомої на весь світ пекарні Poilâne? Варто зауважити, що у Аполлонії Пуален, теперішньої господині, українське коріння по материнській лінії. Усього в Парижі чотири пекарні Poilâne, а перший магазин, що з’явився в 1932-му році, розташовується за адресою 8 Rue du Cherche-Midi в 6-му окрузі.

 • …носити об’ємний шарф або шаль. Ви переконаєтеся, що це обов’язковий аксесуар як для чоловіків, так і для жінок. Спокійних тонів одяг плюс контрастний шарф – і ви парижани!

 • …домовитися про екскурсію з українським гідом? Вам цікаві паризькі таємниці? Зверніться до Олени Ящук-Коде (Olena Yashchuk Codet). Ви готові до парфумерно-історичної прогулянки? Зв’яжіться з Ольгою Козак-Броль (Olga Kozak-Brault)із Lemongrass club.

 • …уникнути черг і великої кількості людей в музеях, купивши квитки заздалегідь і відправившись туди обідньої пори? Цей прийом мене не підводив.

 • …пообідати на березі Сени або біля каналу Сен-Мартен у гарну погоду? Ви ж не забудете прихопити пляшку вина?

 • …надіти кулон-монетку на ланцюжку і верх з V-подібним декольте (якщо ви жінка)? Це дуже по-французьки! У таких районах, як Маре та Сен-Жермен – улюблених місцях шопінгу парижан, ви знайдете безліч крамниць з прикрасами.

 • …побувати в L’Atelier des Lumières (квитки варто замовити заздалегідь)? Це неймовірне цифрове шоу, де ви немов потрапляєте всередину робіт відомих художників.

 • …скуштувати знамените французьке печиво «Мадлен» у кондитерській Ritz Paris Le Comptoir? Творець ріцевської версії печива Франсуа Перре – найкращий ресторанний кондитер 2019 року у світі. Можливо, один із семи видів – з маракуєю, малиною, карамеллю, шоколадом, каштановим медом, ожиною чи класичний без начинки – стане вашою «Мадленкою» Пруста?

 • …купити книгу або додаток із серії «Simplissime» Жана-Франсуа Малле (Jean-François Mallet)? Це найпростіший спосіб навчитися готувати сучасні французькі страви. Книги Simplissime допомогли мені бути на висоті, коли я влаштовувала перші вечері для французьких родичів.

 • …спостерігати за життям міста, попиваючи «Кір-рояль» на терасі кафе в час аперитиву?

 • …повечеряти в легендарному ресторані традиційної кухні Bouillon Chartier? Атмосферні та бюджетні «Бульйони» розташовані на Монмартрі та Монпарнасі. Вхід – в порядку живої черги.

 • …знайти свій Париж? Це місто тим і прекрасне, що, скільки б вам про нього не розповідав хтось інший, такого, як у вас, його ні в кого не буде.

*joie de vivre – з фр. “радість життя”

Хочете читати наші матеріали першими та кожного дня дізнаватись щось новеньке?
Підписуйтесь на наш канал у Telegram!

Read the article in English.