НЕ ЗА ПІДРУЧНИКОМ: підбірка класних каналів для тих, хто цікавиться історією України

Уміти і любити вивчати історію – це дуже важливий скіл, який добре прокачує критичне мислення, допомагає уникнути багатьох помилок і хибних рішень у нашому теперішньому і майбутньому, дає аргументи, щоб відповідати і не зважати на маячню та пропаганду, та й просто допомагає вести з друзями змістовні і важливі розмови.

Історія України – це як дуже захопливий серіал, в якому переплетено багато різних жанрів: і любовна лінія (як там все починалось у княгині Ольги з князем Ігорем?), і детектив (чи дійсно існують скарби Полуботка?), і трилер (про чотири Універсали), і бойовик (про боротьбу УПА). Це той серіал, який має дивитись і передивлятись кожен українець, як фільм «Сам вдома» на кожне Різдво. І ми тут спробуємо вам трошки допомогти, щоб вивчення історії було легким і приємним, і вам не потрібно було пробиратися крізь суху мову довідників і підручників.

ЩО ПОДИВИТИСЬ?

  • Колапс. Як українці зруйнували імперію зла. Нехай вас не відлякує трохи пафосна назва цього документального серіалу від «Суспільного», адже кожний його випуск вартий уваги. Тут ви більше дізнаєтесь (або згадаєте) про те, як Україна здобувала незалежність і з якими викликами зіткнулась. Інтерв’ю очевидців, історичні факти – ідеальна заміна одному з серіалів на Нетфліксі для ваших вечорів.
  • Історія для дорослих. Письменник і телеведучий Олег Криштопа знає толк у крутих назвах для каналу. Але і контент не менш цікавий – сам автор описує теми як: «про секс, раси, нації, релігії, зради, любов і війни», і кожен випуск – це дійсно добірка цікавих фактів і привід для рефлексій.
  • Машина часу. Ще один проєкт Олега Криштопи, який виходив на телебаченні. Зараз всі випуски програми можна подивитись у зручний час на YouTube.
  • Історія без міфів. Канал позиціонує себе як «минуле України та світу без прикрас і фальсифікацій», і ми дуже згодні з ним, що тільки так про історію розказувати і можна. Тому вмикайте і досліджуйте разом з експертами каналу важливі теми.
  • Імені Т.Г. Шевченка. Ведучі цього каналу – брати Капранови – українські письменники та видавці, які після початку повномасштабного вторгнення приєднались до полку «Азов». Канал за останні місяці став дуже популярним, і це не дивно, адже Дмитро та Віталій обговорюють усім нам цікаві теми: УПА, ОУН, Бандера, Шухевич, Міхновський, Сірко, Шевченко. Хороший список, так?
  • Доленосний 1918. Це цикл відео, який ви подужаєте за один вечір. В ньому йдеться про події 1918 року, про які вам розкаже Іван Семесюк – український художник та письменник. Українська революція, Крути, визволення Криму… Насичений був рік, еге ж?
  • Пивна історія. Беріть пляшечку пива, пачку сухариків та вмощуйтесь зручненько біля ноута – адже уроки історії можуть бути і такі: немов сидиш з лектором у якійсь корчмі з минулого і він тобі розповідає про давньоруську кухню, побут та харчування давніх слов’ян, вікінгів, християнізацію і ще багато цікавого.

Підозрюємо, що після перегляду цих каналів, вивчення історії України стане вашим новим хобі. Чому так думаємо? Бо вже самі в клубі. А які канали порадите ви? Діліться з нами в соцмережах!

Хочете читати наші матеріали першими та кожного дня дізнаватись щось новеньке?
Підписуйтесь на наш канал у Telegram!

Read the article in English.